Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
six
Posts: 74
Joined: Thu Oct 04, 2012 12:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by six »

io nu stiu ce sa mai cred ~x(
ori suntem o natie de prosti ori suntem cam cretini .... jur x_x

Parerea mea este ca trebuie sa facem echipa societate comerciala,vindem actiunile si....ne usuram pe legile romanesti B-)...clauze bine definite si NU MAI depindem de cacaturile de legi interpretabile,zic io [-(
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

In presa asa zis centrala nu se aprofundeaza deloc anomaliile privind finantarea (i)legala a fotbalului in functie de localitate, dar vad ca apar articole despre cazul Mailat.

http://www.prosport.ro/sport-life/speci ... a-16729017

http://www.prosport.ro/sport-life/speci ... a-16734283

Pana cand se limpezesc apele ar trebui sa nu mai fie inclus in lot. Sunt si alti tineri care ar fi bine sa joace cateva minute, nu cred ca pot juca mai prost decat o face Mailat in ultima vreme, atunci cand surprizator antrenorul il tot baga in teren. In plus nu cred ca ceilalti, cunoscand situatia financiara a clubului vor cere nu stiu cate sute de euro bonus pentru pasa de gol, indiferent de rezultat si bonus pentru ca ... intra pe teren sa joace fotbal.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by AndreiVajnaII »

Mailat e cu siguranta cel mai bun junior pe care il avem. Si asa delasator cum pare ca intra acum, in putinele minute pe care le-a jucat in ultimele doua meciuri a creat 3 faze importante.
CVB
Posts: 118
Joined: Sun Jul 28, 2013 9:53 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by CVB »

Ati vazut asta?

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/li ... u-16735353

Absolut gretos.

Iar referitor la autoritatile locale...
Cinste lui Robu ca a putut face macar atat si a sprijinit echipa pana acum.
Dar nu se poate ca toate sa fie facute de Robu.

In momentul asta Robu e lovit din toate partile, asa ca doar grija echipei nu o mai are.
Aud ca e invinovatit si pentru furtuna.
Desi inteleg ca e in natura umana sa cauti vinovati pentru orice si sa gasesti tapi ispasitori, deja frizeaza absurdul...

In concluzie, suntem fucked ca echipa.
Chiar nu inteleg de ce se pun unii contra. Ce au de castigat daca echipa se desfiinteaza?!
De votat nu cred ca vor fi votati pentru ca au futut o echipa de Liga I, din ce in ce mai bine acceptata in Tm.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Aici e mana lui Naum. De cand autorizeaza televiziunile desfasurarea unui meci pe un anumit stadion? Nu era in atributia frf lpf sa verifice stadioanele la inceputul sezonului si sa hotarasca daca se pot sau nu desfasura meciuri pe acel stadion? Ce s-a schimbat intre timp?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

CVB wrote: Chiar nu inteleg de ce se pun unii contra. Ce au de castigat daca echipa se desfiinteaza?!
Au de castigat resursele orasului care s-ar putea canaliza spre fotbal. De aceea ei nu vad cu ochi buni nici concurenta Ripensiei, cu atat mai mult deranjeaza existenta echipei Poli care oricum are mult mai multe in comun cu vechea Poli decat ar putea avea ASU.

Altfel Daniel Florea atacantul care a participat la un antrenament la Poli, dar nu s-a inteles cu cei din conducere, a semnat cu celalalt ONG, nu departe, acolo unde finantarea de la primarie este legala. Din moment ce a ajuns in subsolul ligii a 2a nu cred ca era atacantul de care avem nevoie.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by AndreiVajnaII »

Ba da nici macar amaratele alea de cabine nu le poate face consiliul judetean?!
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by impossible »

Sa zicem mersi daca ne lasa CJ sa rezolvam problema cabinelor.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

banatean_violet wrote:Aici e mana lui Naum. De cand autorizeaza televiziunile desfasurarea unui meci pe un anumit stadion? Nu era in atributia frf lpf sa verifice stadioanele la inceputul sezonului si sa hotarasca daca se pot sau nu desfasura meciuri pe acel stadion? Ce s-a schimbat intre timp?
Nu are idiotul ala nici o treaba. Jucam de mult timp cu derogare. La meciul cu Sepsi pe care l-am vazut la tv fiind plecat din localitate imaginile dinspre Novatim erau naspa rau. Cand nu se joaca in nocturna si este soare sunt probleme. Cu soarele in fata nu se poate filma, deci problema nu este scornita sa ne sicaneze ci este foarte reala! Asta nu-i treaba clubului ci a kkatilor rosii de la CJ. Insa ei spun ceva de genul: ptr noi este ok asa, daca nu va convine mutati-le voi pe banii vostrii !
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

englezul wrote:
banatean_violet wrote:Aici e mana lui Naum. De cand autorizeaza televiziunile desfasurarea unui meci pe un anumit stadion? Nu era in atributia frf lpf sa verifice stadioanele la inceputul sezonului si sa hotarasca daca se pot sau nu desfasura meciuri pe acel stadion? Ce s-a schimbat intre timp?
Nu are idiotul ala nici o treaba. Jucam de mult timp cu derogare. La meciul cu Sepsi pe care l-am vazut la tv fiind plecat din localitate imaginile dinspre Novatim erau naspa rau. Cand nu se joaca in nocturna si este soare sunt probleme. Cu soarele in fata nu se poate filma, deci problema nu este scornita sa ne sicaneze ci este foarte reala! Asta nu-i treaba clubului ci a kkatilor rosii de la CJ. Insa ei spun ceva de genul: ptr noi este ok asa, daca nu va convine mutati-le voi pe banii vostrii !


Pai si pana acum ,cum au filmat???
Din cate stiu....Dan Paltinisanu are peste 60 de ani si s-au jucat meciuri la toate orele posibile.
Locked