Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

la cit ii datoria externa a RO, 1,5 mil euro ii nika. in plus pot spune ca vor sa evite sa creasca datoriile, acum cu salarii mai mari exista potentialul de a intra in acelasi pacat ;;)
Amadeus
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by PFA »

Unii ar putea argumenta ca se prejudiciaza statul/municipalitatea prin finanțarea echipei. Este deosebit de important să reducem această depdență în anii următori, dacă este ca clubul să aibă un viitor.
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

PFA wrote:Unii ar putea argumenta ca se prejudiciaza statul/municipalitatea prin finanțarea echipei. Este deosebit de important să reducem această depdență în anii următori, dacă este ca clubul să aibă un viitor.
Adevarat , dar prejudicierea aceasta poate fi extinsa pana hat departe . De exemplu unii nu inteleg de ce 3 August 1919 s-a transformat in 3,4 si 5 august ? Banii aruncati pe interpreti cvasianonimi nu prejudiciaza bugetul local ? Cele "n" manifestari chipurile culturale de tipul "festivalul ....carnatilor" prin ce calitate pozitiva dpdv al bugetului se evidentiaza ? Dar "ruga Timisoarei" ? :evil: Mai ales ca in aceste cazuri sunt chiar bani cheltuiti pentru nimic , si nimic ramane dupa ele (dincoace ramane o echipa , ceva ) .

le Trei taragotisti si o maimuca urlatoare NU REPREZINTA CULTURA , asa ca mai pas cu "capitala culturala" in aceste cazuri ! :-o :-s :evil:
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

d-ale lui Robu: "Sper să se rezolve azi!"

Code: Select all

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/nebunie-in-liga-1-doua-echipe-ameninta-cu-retragerea-din-campionat-exclusiv-nu-mai-am-nicio-doza-de-optimism-daca-nu-se-rezolva-pana-joi-primarul-da-asigurari-sper-sa-se-rezolve-azi-bugetul-anuntat-16667382
Amadeus
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Amadeus wrote:d-ale lui Robu: "Sper să se rezolve azi!"

Code: Select all

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/nebunie-in-liga-1-doua-echipe-ameninta-cu-retragerea-din-campionat-exclusiv-nu-mai-am-nicio-doza-de-optimism-daca-nu-se-rezolva-pana-joi-primarul-da-asigurari-sper-sa-se-rezolve-azi-bugetul-anuntat-16667382

Cica s-a eșalonat pe 3 ani și joi vin banii la băieți. Sper ca BuD sa înceapă sa joace fotbal și apoi sa de-a vina pe bani.Sunt de înțeles doar cei vechi care au salvat echipa și sunt neplătiți de 4 luni.
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by orangetm »

Cică avem certificat fiscal zero. Reeșalonare datorii pe trei ani...

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

orangetm wrote:Cică avem certificat fiscal zero. Reeșalonare datorii pe trei ani...

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Asta-i valabil pentru CLT si primarie . Ultracorectul de Dobra si CJT-ul au alte scuze ....poate le trebuie banii in alta parte :mrgreen: :evil: !
lesley
Posts: 110
Joined: Fri Oct 26, 2012 6:55 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by lesley »

Pffv wrote:
orangetm wrote:Cică avem certificat fiscal zero. Reeșalonare datorii pe trei ani...

Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Asta-i valabil pentru CLT si primarie . Ultracorectul de Dobra si CJT-ul au alte scuze ....poate le trebuie banii in alta parte :mrgreen: :evil: !



stim noi unde... X(
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Amadeus »

eu nu zic hop pina dupa sedinta de joi....

de pe gsp:

"Veste bună, ANAF Timiș ne-a comunicat că s-a aprobat eșalonarea pe trei ani ale datoriilor către stat ale clubului Poli și pe cale de consecință emiterea certificatului fiscal pe zero. Joi, 3 august 2017, voi supune la vot în Consiliul Local adoptarea de bani de la bugetul local fiind îndeplinite acum condițiile legale pentru acest demers", a anunțat Nicolae Robu într-o filmare video pe Facebook.

Code: Select all

http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/veste-extraordinara-pentru-acs-poli-timisoara-dupa-ce-ionut-popa-avertizase-ca-echipa-s-ar-putea-retrage-din-liga-1-517394.html
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Cu tot certificatul asta fiscal zero, sunt curios daca consilierii isi asuma raspunderea si ridica mana la sedinta. RIdica mana PENTRU !
Locked