Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:...........
........
Poate intre timp apar si normele alea de aplicare pentru finantarea sportului din bani publici. Nici nu a inceput finantarea asta ca deja reclamangii de serviciu au idei sa reclame la consiliul concurentei daca nu ajung (si) ei la borcanul cu miere. :))
Aici ar cam fi locul potrivit pentru un ....algoritm . Sunt suficiente criterii de finantare (liga , salarii medii , cheltuieli indirecte ) ce pot fi cat de cat cuantificate pentru o repartizare echitabila a fondurilor . Basca o rezerva pentru cei mai ....performanti .
Cat despre reclamagii ... mai sunt unii in politica , tocmai ce se rup si cearta ca rromii (banu-i ochiul dracului :D ) .

le sper sa se tina cont si de factorul de ....compresie , intr-o liga locul 14 (sau 13) te retrogradeaza , in alta , pe locul 15 te doare-n basca , vorba aceea "porcului de rasa de nimic nu-i pasa" :mrgreen: !
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by timisoreanul »

Important este sa ne salvam. Daca reusim, vom primi prima transa din drepturile TV, la care se vor adauga sponsorizarile anuale, iar intre timp vor aparea si acele norme de aplicare. Apropos, am auzit la radio ca CSM Bucuresti cheltuieste 700000 euro din bani publici pentru a sarbatori 10 ani de la infiintarea clubului. Tot ei sunt cei care au facut un buget pentru echipa de handbal ce i-a permis sa castige anul trecut Liga Campionilor, iar anul asta sa ia locul 3. Performante foarte laudabile, dar asta in timp ce noi de doi ani ne zbatem sa supravietuim fara bani de la Primarie si Consiliul Judetean. Asa ca initiativa Guvernului, indiferent de culoarea politica, e una care vrea sa aduca o oarecare normalitate si egalitate de tratament.
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by AndreiVajnaII »

Culmea e ca legea asta nu schimba mare lucru la nivel national. Doar pe noi ne afecteaza, ca avem aceste probleme. In rest, poate pe ici pe colo. Ba chiar am vazut de curand in ca legea asta ii si incurca pe unii. In nu mai stiu ce comuna, primarul vrea sa retraga echipa pentru ca cei 5% sunt prea putini fata de cat da acuma.
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by timisoreanul »

Cred ca nici nu mai avem situatia dezastruoasa de anul trecut. Actuala conducere a fost mai cumpatata si mai atenta cu banii decat Stanciu. Cu siguranta sunt insa datorii destul de mari la buget, dar si acolo se pot gasi solutii, cum ar fi esalonari. Din pacate, pe aici noi mereu ne-am pus bete in roate. Iar preacuratii de la ACSASU, pe care multa lume ii elogiaza, dupa umila mea parere au facut mai mult rau fotbalului timisorean prin dezbinarea suporterilor si aruncarea permanenta cu noroi in noi.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by marci75 »

Am și eu o gramada de amici susținători ai lui ASU,toată ziua mă freacă cu Recas ,deja m-am obișnuit ,nici nu mă mai deranjează. La ce s-a întâmplat în fotbalul romanesc în ultimii ani,fuziunea cu Recas e o gluma.Titluri smenuite (Viitorul,Hotelul,Urziceni),echipe desființate....
Mergem înainte, sper sa scăpăm anul ăsta de retrogradare și ne rugam ptr vremuri mai bune.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

marci75 wrote:Am și eu o gramada de amici susținători ai lui ASU,toată ziua mă freacă cu Recas ,deja m-am obișnuit ,nici nu mă mai deranjează. La ce s-a întâmplat în fotbalul romanesc în ultimii ani,fuziunea cu Recas e o gluma.Titluri smenuite (Viitorul,Hotelul,Urziceni),echipe desființate....
Mergem înainte, sper sa scăpăm anul ăsta de retrogradare și ne rugam ptr vremuri mai bune.
Intelepciune in stare pura ! :D
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by banatean_violet »

Oricum Recas suna mai bine decat AEK Bragadiru :) Cine stie, asa va fi posibila finatarea si de la primaria Timisoara si de la Recas, iar pentru acsasu ramane o coregrafie cu struguri acri. :)
sorinpaso
Posts: 140
Joined: Fri Feb 01, 2013 11:58 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by sorinpaso »

Sa trecem noi de muta si ne sufla un kil de pene din...., toti astia cu Recasu. Si o sa atragem alte simpatii
in randul publicului timisoarean, cu siguranta multe antipatii venind de la acesti puritani ai sortii, invidiosi
pe capra vecinilor,dupa ce i-or gaurit taranii pe Dan Paltinisanu pe toate partile....
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Pffv »

in 16 septembrie 1937 a fost prima transmisie televizata a unui meci de fotbal (Arsenal cu rezervele ...proprii) . Se pare ca unii nu au ajuns in acel an inca . Mai pe scurt , dupa ce si-au tras Gaman in tur , taranoii de la mUta , se intorc in timp si mai mult si nu permit televizarea ,pana acum cel putin . In acelasi timp , prin jurul meu aud o gramada de oameni (!?) macanind zi lumina despre nu stiu ce uniune , nu stiu ce alianta , rahaturi despre civilizatie si bun simt ; suguiesc toti bag seama , da' uneori mai ca i-ai crede , noroc cu talpa tarii ca te readuce in realitate . Fix la nivelul celor doi din fruntea fotbalului mioritic Burleanu ot Focsani si "Gino" ot Giurgiu .


le Era sa uit ...Hai Muntenegru , Hai Danemarca si , de ce nu , Hai Armenia ! :D
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by cristy2005ro »

probabil trebuia postat la discutii forum dar aici intra mai multi

vreau sa creez in limita timpului ce il am un site al ASPT!
Tocmai am cumparat domeniul www.poli-timisoara.ro care spre suprinderea mea era liber,si acela va fii site-ul
mai este mult de lucru pana e gata asa ca ma voi apuca de treaba
Locked