Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Amadeus »

LPF a anunțat oficial că Rapid nu va putea evolua în sezonul urMător în Liga 1, iar în locul giuleștenilor va participa ACS Poli Timișoara.

Oficialii Ligii au mai precizat că Rapid nu va putea fi reprimită în Liga 1 nici în situația în care pe 24 august i se va suspenda procedura de faliment și clubul rămâne în insolvență. Motivul: "Nu a îndeplinit condițiile de înscriere în competiție până la termenul limită prevăzut".


"Odată cu amânarea cererii de suspendare, Adunarea Generală a decis ca ACS Poli Timișoara să joace în Liga 1. Rapid este azi în faliment, s-a dispus dizolvarea ei și i s-a ridicat dreptul de administrare. Are o capacitate de exercițiu restrânsă, iar singurele acte pe care le poate semna lichidatorul pot fi făcute doar pentru desființarea clubului; nu poți angaja jucători, antrenori, nu pot fi făcute cheltuieli de transport. Așadar, nu îndeplinește condițiile pentru a se putea înscrie în competiție.

LPF a primit din partea lichidatorului o adresă prin care acesta menționează că și în cazul în care pe 24 august se dispune suspendarea cererii de faliment, nu se poate reveni la implementarea planului de reorganizare.

Rapid nu poate participa la competiție, astfel rămâne prima echipă retrogradată în sezonul anterior, conform regulamentului.

Avem o echipă, ACS Poli, care începe cu minus 14 puncte, este o situație nefericită. Vom propune schimbarea regulamentului FRF din sezoanele viitoare, dar nu putem face mai mult decât o adresă", a spus secretarul general al LPF, Justin Ștefan, în cadrul unei conferințe de presă.

Așadar, ACS Poli Timișoara va întâlni pe teren propriu FC Botoșani în prima etapă a Ligii 1, luni de la ora 21:00, după cum a confirmat antrenorul timișorenilor, Ionuț Popa, pentru GSP.RO.
Amadeus
User avatar
orangetm
Posts: 4171
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by orangetm »

Tempo Poli!


Trimis de pe al meu SM-A510F folosind Tapatalk
Image
Image
comparare.rca/campion24broker/emitere.electronica
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by partizan-usa »

Rabdare. Nu s a terminat circul !
A mai zis cateva bombe moraru la digi-19.15
1.Au buget de~2milE ca sa termine L1
2.Au nevoie de reesalonare a datoriilor pe 2.5 ani -dupa aproape 4ani in insolventa!
3.Nu stie daca o firma in DIZOLVARE poate inregistra contracte noi- cand era intrebat de antrenor se balbaia.
4.La un moment dat a zis ca (bla bla bla) ei sunt ... --izbucneste in ras-- .. oameni buni care vor binele rapidului !! Asta zic eu ca e fraza edifiatoare pt nebunia asta
User avatar
partizan-usa
Posts: 210
Joined: Thu Oct 04, 2012 3:34 pm
Location: SEATTLE

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by partizan-usa »

Deși LPF a anunțat astăzi că Rapid nu va fi primită în Liga 1, Valerii Moraru, finanțatorul giuleștenilor crede că echipa are șanse să joace în Liga 1 și spune că un reprezentant al clubului este acum la Ligă pentru a înscrie echipa în noul sezon.

"După ultima ședință a instanței am făcut o adresă către administratorul judiciar și am primit de la el o altă adresă, din partea comitetului de creditori, de a desemna o persoană care să facă actele pentru a înscrie clubul în Liga 1.

Răzvan Căprăroiu este acum la LPF cu actele pentru înscrie clubul. Noi am solicitat înscrierea Rapidului în Liga 1. Din ce știu eu, avem termen până la ora 12 noaptea pentru a depune actele.

În urma bugetului prezentat lichidatorului, avem acoperire financiară pentru sezonul următor. Am prevăzut plata salariilor restante și a datoriilor către stat. Noi avem datorii către stat și către fotbaliști. În total, trebuie să plătim 150.000 de euro către jucători.

Noi avem asigurat un buget real și avem garanții de la sponsori că vor vira o sumă de bani în fiecare lună. În plus, am primi și bani din drepturile TV și bani din încasări. Dacă vom fi primiți în Liga 1, vom avea bugetul necesar. Acum nu putem plăti salariile pentru că suntem în faliment, dar dacă intrăm în Liga 1 avem imediat încasări

Noi acum avem 11 contracte semnate și putem înregistra altele. Avem nevoie doar de acordul lichidatorului. Dacă ne încadrăm în buget, putem semna contracte. Dacă vom juca în Liga 1, Dan Alexa va fi antrenor.

Toate datoriile noastre sunt de 12,5 milioane de euro, către stat și către jucători", a spus Valerii Moraru la DigiSport.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by ultraviola »

Vrea banii pentru drepturi TV.
Se pare ca urmeaza un comunikat "important pentru tara" la ora 21 in care totusi Rapid ramane in A.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by marci75 »

ultraviola wrote:Vrea banii pentru drepturi TV.
Se pare ca urmeaza un comunikat "important pentru tara" la ora 21 in care totusi Rapid ramane in A.
Mi-e scarba de mlastina asta numita fotbal romanesc.
Am ajuns la un nivel atât de jos ,vecin cu amatorismul.
Mă mir ca televiziunile nu intervin în aceasta terfeleala de imagine.
Sunt curios cu cât a scăzut ratingul în ultimii ani.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

Si noi suntem la fel de "lesinati" dupa banii din drepturile tv ca si moldoveanul de la Rapid. Robu ar trebui sa iasa si sa declare ca Poli Timisoara nu mai doreste sa participe la circul asta si ca indiferent de rezolutiia data dea frf/lpf noi ne inscriem si participam sezonul urmator in L2-a. Dar de unde atatea koaie si mandrie... Tot fripturisti avem si noi in conduncere si-n club, plm. :(
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by swedishbitter »

englezul wrote:Si noi suntem la fel de "lesinati" dupa banii din drepturile tv ca si moldoveanul de la Rapid. Robu ar trebui sa iasa si sa declare ca Poli Timisoara nu mai doreste sa participe la circul asta si ca indiferent de rezolutiia data dea frf/lpf noi ne inscriem si participam sezonul urmator in L2-a. Dar de unde atatea koaie si mandrie... Tot fripturisti avem si noi in conduncere si-n club, plm. :(
Ma doare exact undeva in ce liga participam desi o prefer pe cea maghiara. Robu ar trebui sa iasa si sa dea in judecata LPF. Ti-a f88ut ultimele saptamani de pregatire cu tevatura asta. ti-a ingreunat transferuri, pregatiri de joc, planificari buget. De fapt nu sa "iasa" ci sa inainteze dosarul la TAcSu. Presupun ca o tona de dosare inaintate, i-ar face pe dobitocii aia de la lps frf fifa sa gandeasca de 5 ori inainte sa emita cate o be$ina de genu'.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by marci75 »

Cică s-a amânat iarăși. ....vor sa ne prezentam la caini pregătiți de liga2. ....fotbal romanesc de rahat.
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by cristy2005ro »

marci75 wrote:Cică s-a amânat iarăși. ....vor sa ne prezentam la caini pregătiți de liga2. ....fotbal romanesc de rahat.
nu s-a amanat...azi s-a depus documentatia.....miercuri vine decizia....acum se judeca dupa regulamentul de la FRF (care o fi ala nu stiu ,nici ce prevede) nu dupa cel al LPF
Locked