Noul antrenor al lui Poli

Totul despre ACS Poli Timisoara

Pe cine doriti antrenor la Poli?

Contra
21
31%
Bergodi
14
21%
Pustai
9
13%
Grigoras
8
12%
Alexa
1
1%
Sunda
1
1%
Velcea
2
3%
Munteanu
2
3%
Alvarez
3
4%
Florin Marin
2
3%
Galca
3
4%
Altul
1
1%
 
Total votes: 67
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by diegis37 »

banatean_violet wrote:Se stie situatia echipei in acest moment asa ca zicu a fost un magar, desi dupa burta i se potriveste alta asociere. Inteleg daca hotara toata echipa sa-si ceara drepturile si se duceau toti cu para la comisii. Asa numa zicu paracios ca nu si-a luat banii este lipsa de respect si fata de ceilalti colegi. Dupa ce ca altii alearga si pentru el, daca se evita retrogradarea numa el ia prima, acum numai el sa fie la zi si cu restul banilor. Greseala a fost aducerea unor astfel de jucatori expirati a caror singura preocupare este sa mai traga un tun pe undeva pe baza faptului ca odata au jucat fotbal. Daca va da 10 goluri pana la sfarsitul campionatului (fara alea din 11m), atunci isi va putea anula impresia mizerabila pe care o lasa in acest moment.
Zicu nu a alergat niciodata ,nici macar cand a fost tanar,asta sa stiut si înainte de al aduce.Este dreptul lui sa isi ceara respectarea contractului,asa cum este bun sau rau .Mie mi se pare absurd ca daca cineva isi cere drepturile sa fie catalogat paracios sau lipsit de respect.Cu aducerea jucatorilor batrani iti dau dreptate ,a fost o greseala.Sa încercat mai mult pe experienta lor în detrimentul celor care au fost în Club si au reusit promovarea.Prin aducerea acestor nume sonore poate s-a încercat si aducerea publicului la Stadion.
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by diegis37 »

timisoreanul wrote:E adevarat ca jucatorii trebuie sa isi incaseze banii din contract. Faptul ca Zicu a depus memoriu nu mi se pare ok. Intarzieri la plata sunt peste tot, inclusiv la echipa de pe primul loc. La noi a fost si o situatie mai speciala, in sensul ca aceste intarzieri nu s-au realizat din rea-credinta. Banii au fost alocati de finantatori, adica de autoritatile locale, dar o entitate terta, adica Curtea de Conturi, nu le-a permis virarea in conturile clubului. Cu siguranta, se va gasi o solutie pentru reluarea finantarii.
Adevaratele caractere ale oamenilor se vad in momentele grele, cand e bine cu totii radem. Chiar, marele polist Contra ce echipa din Primera a preluat? Sa stiu si eu sa ma uit la meci.
Cel mai mare repros care i se poate face fostei conduceri este acela ca a adus jucatori cu nume, cu ambitii de play-off, iar acum suntem pe loc retrogradabil. Sincer, cu echipa de anul trecut, eram macar pe acelasi loc. Si Boldea dadea garantat pana acum 4 goluri, iar jucatori precum Trandu sau Poparadu se descurcau cel putin la fel de bine ca altii cu nume mai sonore.
Sa speram ca macar acum, in al 12-lea ceas jucatorii se vor mobiliza si vom iesi din aceasta situatie. Macar acum avem antrenor, care conteaza mult.
Oricum, sa ajungem sa ne refuze atatia antrenori nu e de bine. Altadata, era o mare mandrie sa antrenezi pe Poli.
Numai ca si altundeva sunt întîrzieri salariale nu înseamna ca este în regula asta nu este o scuza.Normal ca si eu m-as fi bucurat daca Zicu nu ar fi facut acest demers,dar nu îl pot condamna sau jigni pentru ca este dreptul lui sa îsi primeasca leafa. Aceasta decizie de la Curtea de Contur(ur)i este tampita si nu o înteleg.Dar de atunci a trecut multa vreme si Cl si CJT au stat pasivi si nu au gasit nici o solutie de salvare pentru fotbal (la Baschet ,Rugby si Handbal sa reusit )
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by englezul »

Nu se pune problema ca vreunul dintre fotbalisti sa nu fie platit pana in final, cu atat mai mult koioso-burtosi precum zicu. Deci cu decenta si rabdare mai putea rabda biluloidul inca doua luni, sunt convins ca sunt altii care o duc financiar mult mai greu decat el si au strans din dinti. Mai ales ca nu este vorba de rea credinta din partea conducerii ci de neputinta. Daca dadea vreo 10 boabe ( minimum la cat de valoros se crede) chiar ma gandeam ca si-a rupt saracul oasele pe teren, ne-a scos din multe kakaturi si acum mai este si platit pe caiet ca la buticul din colt. Dar el pofticiosul in loc sa dea jos 2-3 kile de slana, de cand a sosit mi se pare ca a mai pus 3-4... Si mai spune ca nu-i platit, pai cu banii la zi se facea cat Lupu sau Coras.
le
Nu se poate schimba forma de finantare in timpul campionatului spre deosebire de celelalte sporturi unde nu-i stres. Nu au cum sa dea bani decat daca aduc de acasa sau vin sponsori...
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Amadeus »

Flocea trebuia schimbat dupa meciul cu Petrolul.
Bafta, Grigoras!
Amadeus
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by Amadeus »

Pustai e liber :D
Amadeus
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by englezul »

Oricum ne-am facut de kakat, dar daca il zboara astia pe Grigoras si-l aduc inapoi pe Flocea vom intra in Cartea Recordurilor!
User avatar
bvgtm
Posts: 414
Joined: Sun Dec 02, 2012 5:41 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by bvgtm »

englezul wrote:Oricum ne-am facut de kakat, dar daca il zboara astia pe Grigoras si-l aduc inapoi pe Flocea vom intra in Cartea Recordurilor!
:)) Am fi de miru lumii... :))
In fotbal,totul este complicat de prezenţa echipei adverse.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by englezul »

Eu l-as da afara pe Grigoras fara sa aduc pe nimeni in loc si va garantez ca batute cu 5 sau 6 boabe diferenta nu mai luam!
le
Mi s-a pus pata rau de tot pe asta, se observa? :))
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by impossible »

Asa batute n-am luat de mult. Acum nu ma mai mir ca a plecat cum a plecat de la ASA. Apoi sa dai, in public, cu jucatorii de pamant cu 5 etape inainte de final. Nu se face. Si asa sunt cu moralul la pamant. Indiferent de conditii (financiare sau de alta natura). Nu era in regula ceea ce ai gasit la club, nu trebuia sa semnezi. Ai gresit ca nu ai verificat? Nici acum nu e prea tarziu sa pleci.

Eu am mai spus. L-as aduce pe Ganea. Dar, experienta ultimilor ani ma face sa cred cu tarie (si aici nu ma refer la tzuica) ca nu se va schimba nimic. Grig ne va duce pana la capat.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Noul antrenor al lui Poli

Post by AndreiVajnaII »

Faza cu plecatu e degeaba. Nu inteleg rostul unei asemenea întrebări adresatr lui atâta timp cât conducerea nu are un antrenor pregătit. Altfel ajungem in aceeasi situatie penibilă ca după debarcarea lui Flocea.
Locked