Bursa transferurilor 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara
User avatar
PFA
Posts: 954
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:24 pm
Contact:

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by PFA »

Sper totusi sa apara ceva jucatori, caci deja il vad pe Stanciu dand inapoi cu "eu as fi vrut sa mai ramana unii dintre cei adusi, dar Florin Marin...".
FoRzA |)| \//\|() & (/\\/[ !!!
Per l'eternite Gialloblou!
http://www.cronicavioleta.ro
http://www.tributarystu.wordpress.com
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by Amadeus »

nu cred ca Florin Marin da jucatori afara fara sa aibe inlocuitori...
Amadeus
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by impossible »

PFA wrote:Sper totusi sa apara ceva jucatori, caci deja il vad pe Stanciu dand inapoi cu "eu as fi vrut sa mai ramana unii dintre cei adusi, dar Florin Marin...".
Si eu cred ca a fost o greseala renuntarea la Rufino. Sa vedem ce va fi si cu Rajcomar care, anul trecut, a dat doar un gol.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by asu »

Abel Miguel Suarez a semnat pe 1an si jumatate ......ultimul club la care era legitimat Tenerife Segunda in spania ...dar nu prea o jucat in ultimele 6 luni a prins 152 minute in meciuri oficiale ......
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by marci75 »

asu wrote:Abel Miguel Suarez a semnat pe 1an si jumatate ......ultimul club la care era legitimat Tenerife Segunda in spania ...dar nu prea o jucat in ultimele 6 luni a prins 152 minute in meciuri oficiale ......

Am vazut ca e mijlocas.
Cam riscant sa semnezi pe 1 an jumate si el n-a prea jucat,dar banuiesc ca s-au interesat.
A plecat in Antalya?
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by asu »

dupa presa am mai trsnsferat un olandez Pisas.......interesant este ca clubul.nu a confirmat nici jucatorul spaniol
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by banatean_violet »

De noul jucator spaniol imi place deocamdata.
A declarat: "... Merg la un club istoric din România, sper să reușesc lucruri importante la Timișoara..."
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by banatean_violet »

marci75 wrote:
asu wrote:Abel Miguel Suarez a semnat pe 1an si jumatate ......ultimul club la care era legitimat Tenerife Segunda in spania ...dar nu prea o jucat in ultimele 6 luni a prins 152 minute in meciuri oficiale ......
Am vazut ca e mijlocas.
Cam riscant sa semnezi pe 1 an jumate si el n-a prea jucat,dar banuiesc ca s-au interesat.
A plecat in Antalya?
Pai de aia a plecat de acolo ca mai mult l-au imprumutat prin liga a 3a si la echipa lui nu prea juca.
Nu stiu ce jucatori va asteptati sa vina in conditiile actuale.
Daca nici acum nu li se dau mai multe sanse tinerilor de la noi, atunci cand?
Bocsan pare pus pe dat goluri in poarta adversarilor.
http://www.fc-carlzeiss-jena.de/aktuell ... ara-1.html

Si nemtii stiu istorie :)

Image
User avatar
DP 2-6
Posts: 3368
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:22 pm
Location: Timisoara

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by DP 2-6 »

ACS Poli ia un portar din Israel cu doar șapte minute bifate în acest sezon. Ce spune Florin Marin despre noile transferuri și cantonamentul din Turcia

Timișorenii și-au găsit și portar din străinătate. Florin Marin a dezvăluit azi numele noului transfer pe acest post, Ram Strauss, un tânăr din prima ligă a Israelului, dar care a stat pe tușă în ultimul timp. Antrenorul lui ACS Poli și-ar mai fi dorit un mijlocaș central, dar spune că e mulțumit actualul lot format din 26 de nume. Strauss (23 de ani) va fi înlocuitorul lui Kirschstein la ACS Poli. Portarul din Israel a jucat în toamnă la Hapoel Tel Aviv, dar a jucat doar șapte minute în etapa a doua deoarece a fost eliminat în meciul cu Bnei Sakhnin. În iarnă s-a mutat la Ironi Kiryat Shmona, dar nu a evoluat deloc în două runde și vine liber de contract în Banat. ”A venit un Strauss Ram, portar israelian, dar a venit ieri, îmi doream să vină să facă pregătirea cu noi. Am 26 de jucători în lot, îi includ și pe jucătorii tineri de la echipa a doua”, a declarat Florin Marin. ”Până acum l-am văzut doar pe dvd, nu a participat încă la antrenamente. Are talie, o vârstă bună. Mizez și pe Smaranda, Strauss, Rusu, va fi concurență între cei trei”, a mai spus Marin despre capitolul goalkeeperi. Tehnicianul a precizat că e mulțumit de veniți: ”Manu Torres, Pisas, Prince, au jucat în toamnă. Am purtat discuții cu jucători români, dar am avut probleme cu ei, legat de durata contractului și financiar”. Despre Marius Croitoru acesta a admis că are o clauză conformă căreia trebuie să se antreneze cu echipa mare, dar ”nu e problema mea”. Jucătorul nemaifiind dorit în lot pe un post acoperit de Zicu, Hernandez sau… Sorescu. ACS Poli a efectuat azi dimineață primul antrenament la Timișoara de la revenire, cu 22 de jucători, printre care și noii sosiți, Rajcomar, Suarez, Everon Pisas și Manu Torres.

Mulțumit de stagiu, deși ”13 au jucat șase jocuri” Florin Marin s-a arătat încântat de stagiul din Antalya, deși acesta a fost încheiat cu un blianț negativ în teste. ”A fost un turneu util, în mare măsură sunt mulțumit. Am întâlnit echipe bune, bine organizate, care ne-au pus destule probleme. Ne-am atins scopul. Am avut și probleme, am plecat cu 20 de jucători, dintre care patru au avut probleme în prima parte a camp., Am folosit juc. Avuți la disp. 13 au jucat șase jocuri. Am suferit numeric, s-a adunat oboseală și supralicitare. Sunt mulțumit de cum au răspuns. Jucătorii au trecut peste probleme. S-a adunat oboseală”, a mai spus Marin. ”Sunt convins, echipa arată bine, suntem acoperiți pe majoritatea posturile, mai avem nevoie de un mijlocaș central, să vedem dacă putem să aducem pe parcurs. Au primit jucătorii o parte din restanțe, sunt mulțumiți”, a adăugat tehnicianul. ”Celelalte echipe s-au întărit. Volntariul și la nivelul conducerii, Dragomir, Kassai, cu jucători de la Steaua, Viitorul, toate meciurile vor fi grele, pentru noi important acum e jocul cu Voluntariul. În niciun caz e un conducător cu experiență mare… I-am observat la trei jocuri în Turcia”, a conchis Marin. ACS Poli va mai disputa un joc de verificare, duminică, la 11, cu Millenium Giarmata.

http://www.pressalert.ro/2016/02/acs-po ... in-turcia/
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Bursa transferurilor 2015-2016

Post by banatean_violet »

DP 2-6 wrote:[... Strauss (23 de ani) va fi înlocuitorul lui Kirschstein.../
Decat sa o tot dam dupa cires mai bine in ritm de vals :)
Locked