Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Pe ce lor va termina Poli in noul sezon de liga I

1
6
17%
2
1
3%
3
4
11%
4
3
8%
5
1
3%
6
0
No votes
7
5
14%
8
3
8%
9
3
8%
10
1
3%
11
1
3%
12
2
6%
13
2
6%
14
4
11%
 
Total votes: 36
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by marci75 »

englezul wrote:Acum pe TVR Tm la Mihoc in emisiune, este invitat marele stanciu !

Si ce-o zis idiot ul. ...
User avatar
Sergio
Posts: 131
Joined: Wed Oct 24, 2012 1:13 pm
Location: G-rock

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Sergio »

in linii mari, ca nu prea are vreo vina pentru tot haosul, ca el a vrut sa promoveze juniori dar FM a insistat sa se aduca straini cu (sau fara) experienta si tot el a renuntat la preparator fizic, ca nu i s-a dat mana libera, altii de prin club fara vreo legatura cu fotbalul se puneau mereu impotriva si luau deciziile. Ca era greu de supravietuit fara bani si alte chestuini deja cunoscute. Despre Grigoras cuvinte nu prea dulci, a cerut doua salarii in avans la semnatura fara se se intereseze de situatia financiara niciun moment si in situatia actuala ca era normal sa pune acele clauze jucatorilor ca pot pleca in cazul retrogradarii, nimeni dintre straini - zice el - n-ar fi ramas in liga a doua. As adauga, multi dintre ei n-au mai ramas nici macar in liga 1 pe final.

Si in incheiere a zis ca s-ar intoarce oricand... n-a precizat daca in situatia actuala sau cand va fi stabilitate.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by marci75 »

Pai normal ca n-are vina.....
Eu nu cred, inseamna ca-i manager de 3 lei daca nu a reusit sa se impuna in fata lui Anton,Marin, Bojin. ..niste mosi obositi.
Oricum nu mai are ce cauta in Timisoara fotbalistica.
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Amadeus »

Am citit ca Rapidu-i in faliment?
Cine vine in Liga 1?
UTA bd sau ACS Poli?

Mersi
Amadeus
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by LILIaKu- »

Dupa regulament, Poli. Dar Duru zicea ca ii lasa pe Rapid sa joace si in faliment. Deci nu mi-as face prea multe sperante.
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by englezul »

LILIaKu- wrote:Dupa regulament, Poli. Dar Duru zicea ca ii lasa pe Rapid sa joace si in faliment. Deci nu mi-as face prea multe sperante.
Zero sperante, sa fim seriosi!
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by swedishbitter »

englezul wrote:
LILIaKu- wrote:Dupa regulament, Poli. Dar Duru zicea ca ii lasa pe Rapid sa joace si in faliment. Deci nu mi-as face prea multe sperante.
Zero sperante, sa fim seriosi!
Eu ma mir ca s-au mai adunat pentru "reunirea lotului". Pe ce baza se preconizeaza ca functionam in continuare? Hai ca deplasarile le faci cu bicicletele dar cu ce bani iti platesti chiria pe DP? Cati dintre jucatorii astia iti joaca pe gratis? Cat timp liber va avea Popa la dispozitie sa antreneze? pt ca va trebui sa si lucreze, doar tra sa manance si el ceva. De unde bani de echipament si mingi? Am inteles ca momentan se recupereaza din datorii prin exec silita si probabil va fi luat cam tot ce se poate vinde. Pe un tricou tot iei un 10 lei in Flavia.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

Amadeus wrote:Am citit ca Rapidu-i in faliment?
Cine vine in Liga 1?
UTA bd sau ACS Poli?

Mersi
Articolul 18 din Regulamentul de Organizare a Activităţii Fotbalistice:

„Ocuparea locurilor vacante în cazul retragerii/excluderii din competiţii.

1. Dacă într-o ediţie de campionat rămân locuri vacante prin neînscrierea, excluderea sau retragerea unor echipe din campionatul de seniori respectiv, ori în alte situaţii similare, se va proceda astfel:

a) dacă această situaţie a intervenit înainte de începerea campionatului, echipele în cauză vor fi retrogradate în conformitate cu prevederile Regulamentului Disciplinar. Locurile care au devenit vacante în acest mod vor fi ocupate de echipele retrogradate în campionatul precedent, cel mai bine clasate. În cazul în care numărul acestora este insuficient, locurile nu se vor mai completa;

b) dacă retragerea/excluderea echipelor a intervenit după începerea campionatului, echipele în cauză vor fi retrogradate în conformitate cu prevederile Regulamentului Disciplinar iar locurile vacante nu se vor mai completa. În acest caz, la sfârşitul campionatului, numărul echipelor care retrogradează va fi redus în mod corespunzător“.
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

swedishbitter wrote: Eu ma mir ca s-au mai adunat pentru "reunirea lotului".
Pai rapidu a functionat cu datorii de 5-6 ori mai mari decat Poli. Alte cluburi ca Petrolu, Tg. Mures au avut si au datorii mult mai mari si inca nu s-au desfintat. Se zvoneste ca primaru a dat garantii verbale :p ca totul se va rezolva. Nu este clar daca asta se intampla in cadrul planului B, pentru ca in conformitate cu aceleasi zvonuri nu este nici o problema ca in 2-3 zile sa se comute la planul A.
Pe de alta parte ar fi interesant de aflat si din ce bani s-au cumparat merzanu, beamweul, containerele si care a fost menirea lor in dezvoltarea activitatii fotbalistice din Timisoara.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by englezul »

Tare imi este ca domn primar nu prea are nici o varianta la indemana ( la fel cum a avut si planul B, adica povesti) si asteapta ....o minune. Minune care clar nu va veni. Daca juridic un privat nu poate interveni ( nu stiu), suntem ciao.
Locked