Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Pe ce lor va termina Poli in noul sezon de liga I

1
6
17%
2
1
3%
3
4
11%
4
3
8%
5
1
3%
6
0
No votes
7
5
14%
8
3
8%
9
3
8%
10
1
3%
11
1
3%
12
2
6%
13
2
6%
14
4
11%
 
Total votes: 36
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by PSC »

Plus ca ASU a mai fost prin liga a IV-a si inainte sa se implice galeria. In fond se stie in fotbalul romanesc ca daca ai ceva bani ajungi fara probleme pana in liga a II-a. Cat rezisti acolo si daca mai poti urca e alta problema, de aici incepe greul.
Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Ivanhoe »

Deci dupa cum arata scorurile si arbitrajele ultimelor meciuri e cat se poate de clar ca am fost programati fortat spre retrogradare.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Ivanhoe »

Dupa arbitrajul acestui sezon am fost Cea Mai Poli dintre Poli...
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by diegis37 »

Ivanhoe wrote:Dupa arbitrajul acestui sezon am fost Cea Mai Poli dintre Poli...

La arbitraje chiar am fost cea mai cea :)
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by marci75 »

Vad ca toti pleaca de la club Barbut,Popestii, Belu. .nu stiu cu cine se continua, parca au trecut turcii pe la club au parjolit tot si au plecat. ....Vai si-amar, asa n-are rost sa se mai continue.
Oricum cel mai penibil meci care se previgureaza este Poli contra Poli.
Sper ca in ceasul al 12 lea sa se ajunga la un consens sa nu ne facem si mai rau de cacat decât ne-au facut vedetele anul asta.
Oricum la asa un meci, chiar daca merg pe DP de peste 20 de ani eu n-o sa particip, nu pot sa le dau atata satisfactie miticilor in frunte cu Lipovan.
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by englezul »

Daca nu tragem obloanele si se pare ca nu le vom trage, nu vreau sa mai vad la inceputul sezonului urmator de L2 nici un fotbalist care a retrogradat sezonul asta, dar chiar nici unul. Care pot fi vanduti pe bani sa fie vanduti, care nu sa se duca unde vad cu ochii. Acelasi lucru as vrea sa-l vad si in birouri! Sa ramana tinerii de la Poli2 si in rest sa apara fete noi...
Daca dispare echipa, nu ma mai intereseaza subiectul Poli!
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by swedishbitter »

marci75 wrote:....
Sper ca in ceasul al 12 lea sa se ajunga la un consens ........ an.
Inainte sa-ti raspunda @ceasul13 (sau 1PM, cum mai e alintat), in caz ca nu va disparea de pe fata pamantului niciuna dintre cele doua echipe surori, cel mai de bun simt "consens" este ca meciul sa Nu se dispute. Pur si simplu sa fie boicotat de ambele echipe in semn de protest fata de modul in care a fost guvernat fotbalul timisorean in acesti ani. Tur-retur. Asta daca mai exista undeva in straFunduri niste sange-n oIo (in pics, scuzati-mi expresia).
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by swedishbitter »

Hai ca dau eu stingerea. Chiar daca intr-un mod miraculos se mai incropeste ceva pt divizia b, cu viziunea actuala sau mai bine zis cu lipsa ei, mai mult de un an n-o ducem. S-a mers mult prea mult fara oxigen ca organismul asta sa mainfunctioneze normal chiar daca i-ar fi amanata trecerea la cele sfinte. Sau la cei sfinti, ca n-or fi numa femei pe-acolo. Au fost destule ocazii in care interventiile puteau da rezultate, tribunele I si II puteau fi readuse la stadion, puteai face o sigla care nu era desenata in paint de un copil de 5 ani, puteai sa reintroduci violetul, mov, magenta, lila, liliachiul cu mult timp inainte, puteai sa lasi un investitor gen alexandrion sa-si faca putin de cap, puteai sa rezolvi mai rapid problema finantarii legale, ca sa nu zic de ambiguitatea pozitiei universitatii in toata schema asta.
Oricum ar fi fost megapenibil un meci oficial intre "adevarata echipa a studentilor politehnisti" - ascasuss Politehnica si acs Poli, asta ar fi jumatatea plina a paharului pe trei sferturi gol.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Pffv »

swedishbitter wrote:Hai ca dau eu stingerea. Chiar daca intr-un mod miraculos se mai incropeste ceva pt divizia b, cu viziunea actuala sau mai bine zis cu lipsa ei, mai mult de un an n-o ducem. S-a mers mult prea mult fara oxigen ca organismul asta sa mainfunctioneze normal chiar daca i-ar fi amanata trecerea la cele sfinte. Sau la cei sfinti, ca n-or fi numa femei pe-acolo. Au fost destule ocazii in care interventiile puteau da rezultate, tribunele I si II puteau fi readuse la stadion, puteai face o sigla care nu era desenata in paint de un copil de 5 ani, puteai sa reintroduci violetul, mov, magenta, lila, liliachiul cu mult timp inainte, puteai sa lasi un investitor gen alexandrion sa-si faca putin de cap, puteai sa rezolvi mai rapid problema finantarii legale, ca sa nu zic de ambiguitatea pozitiei universitatii in toata schema asta.
Oricum ar fi fost megapenibil un meci oficial intre "adevarata echipa a studentilor politehnisti" - ascasuss Politehnica si acs Poli, asta ar fi jumatatea plina a paharului pe trei sferturi gol.
^:)^ :))
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by englezul »

Acum pe TVR Tm la Mihoc in emisiune, este invitat marele stanciu !
Locked