Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked

Pe ce lor va termina Poli in noul sezon de liga I

1
6
17%
2
1
3%
3
4
11%
4
3
8%
5
1
3%
6
0
No votes
7
5
14%
8
3
8%
9
3
8%
10
1
3%
11
1
3%
12
2
6%
13
2
6%
14
4
11%
 
Total votes: 36
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Amadeus »

my 2 cents, ca sa evite retrogradarea era suficient sa-l pastreze pe Flocea
Amadeus
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by diegis37 »

Pffv wrote:
swedishbitter wrote:@timisoreanul Ma cam indoiesc ca ar putea exista un meci oficial intre Poli si SsPolitehnica, echipa fostei peluze. Vom sti mai multe dupa alegeri. Ce-i clar e ca prea putini timisoreni prefera fotbalul in detrimentul circului si a altor ambitii. Prin urmare avem orice doar fotbal nu. In principal avem bataie de joc.
Declaratia lui #Doman spune tot ("ei se fac ca jucam, noi ne facem ca ei platesc" citat aproximativ). Despre cum a fost condusa echipa pe plan administrativ dar si despre ce fel de caractere au existat in echipa.
Dpmdv #Grigoras e ok dar nu a fost un superpsiholog, sa faca niste loseri sa-si schimbe filozofia de viata. Adica nu imi imaginez ca o echipa cu antrenor poate fi asa de haotica in aparare de ex. Alti oameni sa puna in ghete nu prea avea. Sa-i vad acum pe zicu& company cand o sa-si mai vada banii.
Pe langa modul in care a inteles #primarul ca trebuie tratata echipa asta, principalul vinovat de situatia actuala e Stanciu, exponent veritabil al ..tot ce-i mai prost la noi. Sabotaj pe fata.
Ciudat , din declaratia lui Doman ai putea intelege ca ei stiu sa (si) joace ca lumea , posibilitate ce imi pare oarecum ... improbabila , dat fiind ce am vazut in tot sezonul . Dar mai sti drace , poate se refera la a juca teatru , poate sunt foarte buni actori , care pot mima fotbalul asa de bine incat chiar crezi ca il stiu . Da' n-as miza e asta la bagajul minimal de creier demonstrat . Vor Englezului , daca pici slua bani , daca scapi poate bani ! Chiar asa de tembel sa fi incat sa alegi variant sigut perdanta ? Nu-i mai probabil ca ... habar n-ai ?

Vad ca Grigoras e calul de bataie al multora . Stau si ma gandesc (rar si scurt , na , asta-i nivelul) cam ce antrenor ca lumea ar fi facut treaba cu lotul asta . Pep , Cholo sau Jupp nu , ca le-ar fi fost imposibil sa inteleaga cum ei (chiar si Jupp ;) ) ar fi mai in vana si forma decat "elevii" . Poate Mou , ca el ca nivel cam pe acolo a fost , dar a avut bunul simt de a renunta la jucat cand a realizat pe unde-i :) . Si nici cu el nu sunt sigur , are pretentii exagerate , disciplina , inteligenta tactica (unde nici nativa nu-i) , efort , lucruri nasoale . Mai bine o pasam de la unul la altul (problema) poate se rezolva singura , iar daca nu , gasim noi tapul ispasitor , nu-i nici un stress :-o X( !
=)) =)) =))
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

banatean_violet wrote:A venit salvatorul Ionut Popa. Ce i-o fi trebuit si lui sa se bage in rahatul asta produs de patroni, conducatori si jucatori?


Am gasit si raspunsul la intrebare. :) Ionut Popa a declarat odata ca ar vrea sa bata un arbitru dar pana acum nu a facut-o. La modul in care este arbitrata Poli, foarte usor va avea motive sa-si indeplineasca aceasta dorinta. Pacat ca nu a venit de la meciul cu Botosaniul, asa zisul arbitru tudor ar fi fost un foarte bun inceput pentru Ionut Popa.
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Ivanhoe »

Pe Tion e un interviu cu primarul nostru in care spune ca desigur continuam cu ACS Poli pentru ca fiind a municipalitatii nu o poate desfiinta, dar ca exista foruri care pot face asta, desigur (daca chiar ar fi necesar). Mai spune ca nu se pot da bani la doua Poli si lauda Druckeria si excelenta managementului sportiv de acolo care au luat echipa lui si au dus-o in liga II-a, spunand ca exista o relatie de respect intre el si Druckeria iar cei de acolo care il contesta sau mazgalesc peretii sunt doar cativa pe care ii ignora. Deci hai sa traducem: primarul a jucat la doua capete in mod netransparent. Echipa noastra a fost sacrificata. Celor de la Druckeria li se ofera posibilitatea sa colaboreze si sa primeasca finantare si desfiintarea noastra sau daca vor sa continue nu li se vor da bani iar pentru liga II-a cam au nevoie. Bineinteles ca numai conteaza promovarea cu cantec, meciurile trucate si jucatorii cumparati, aspecte stiute in cercuri restranse, stiute deci si de Robu. Conteaza sa fim multi impreuna si sa gandim aliniat si la fel, nu conteaza ca devenim Dinamo II la nivel de blaturi!!! Dezamagire totala!!!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Pffv »

Acum poate ma intelegi mai bine in ce iti spuneam mi demult . Naparca e animal de companie pe langa .... (inlocuiti cu ce personaj doriti , tot ala este :evil: ) . Asa ca pe mine nu m-ai surprins prea mult , poate pe altii mai putin informati/patiti cju personajul in discutie .
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by banatean_violet »

Mai zice primarul si ca de fapt Poli si-a atins obiectivele. #-O :dizzy:
User avatar
PSC
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:40 pm
Location: Timișoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by PSC »

Cum ziceam mai demult, astept sa vad ca exista o singura Politehnica recunoscuta cu acte in regula si dupa aceea mai vorbim. Pana atunci nu mai are sens sa ma consum pe acest subiect. Ma gandesc acum la performanta celor de la ASU, acum toti bucurosi de realizare....chiar crede careva ca asta e ultimul episod de telenovela alb-violeta care il vad? Uite palmaresul nu e palmaresul, a cui e echipa, nu sunt bani etc.
Image
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Ivanhoe »

Palmaresul inseamna AFC-ul lui Boit, asociat cu ACS Poli. Colegii de la ACS ASU au spus ca actele in regula nu valoreaza nimic pentru ei, dupa ce acum cativa ani au valorat totul, tot la fel dupa cum mutarea AEK odata a fost ok, dupa care nu a mai fost. Pun pariu ca daca AFC-ul lui Boit va fi asociat cu ACS ASU deodata va conta enorm, asa peste noapte.
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
User avatar
Kerosen
Posts: 655
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:35 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Kerosen »

„Am invitat pe Facebook, prin SMS, pe cei pe care-i știam implicați, la discuții în acest sens (fuziune ACS – ASU). Eu nu sunt adeptul dragostei cu de-a sila, asta sună rău de tot. Am avut discuții civilizate, sunt relații de respect, eu pe tot acest parcurs am felicitat public echipa de conducere, Druckeria, pentru priceperea la nivel de excelență de a face management sportiv, marketing sportiv, de a face spectacol în tribune, pentru pasiunea celor care s-au atașat de echipa de mine înființată și dusă până în Liga a V-a,că nu s-a plecat de la 0. În permanență, relațiile noastre au fost foarte bune, evident că nu pot decât să felicit și acum această echipă. Că pe lângă cei care merită tot respectul mai sunt lipiți și unii care au o altă conduită, au scris pe ziduri, vorbesc urât cu mine, asta e altă socoteală. Eu cred că am destulă minte să nu cobor la nivelul lor"

Sa-I explice cineva maimutoiului de primar ca Liga V este campionatul Municipal,adica punctul ZERO de unde incepe fotbalul
User avatar
Ivanhoe
Posts: 2491
Joined: Mon Oct 01, 2012 3:20 pm

Re: Stiri despre Poli Timisoara 2015-2016

Post by Ivanhoe »

@Kerosen, punctul 0 este liga VI-a nu a V-a! Ripensia a plecat de la 0, adica din liga VI-a!
Simona Halep

Damnant quod non intelligunt
Locked