Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

ceasul13 wrote:
Tue Apr 17, 2018 5:01 pm
Părerea mea e că orice antrenor am fi contactat timpul era scurt și noi ne-am gândit că ei fiind în interiorul clubului, cunoscând toate problemele, un antrenor nou avea nevoie de cel puțin două-trei săptămâni…”, a spus Radu Birlică. ..
Deci Birlic asa a zis, apoi Neaga :

"Eu nu m-am gândit că voi fi antrenor principal. După meciul cu Botoșani a fost o şedinţă, au mai fost sunați alţi doi antrenori care au refuzat. Atunci am decis că dacă tot suntem în cadrul clubului să scoatem noi echipa din situația asta."

http://www.tion.ro/adrian-neaga-pleaca- ... ra/2024015

Cine au fost aia doi antrenori?
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

banatean_violet wrote:
Wed Apr 18, 2018 3:05 pm
ceasul13 wrote:
Tue Apr 17, 2018 5:01 pm
Părerea mea e că orice antrenor am fi contactat timpul era scurt și noi ne-am gândit că ei fiind în interiorul clubului, cunoscând toate problemele, un antrenor nou avea nevoie de cel puțin două-trei săptămâni…”, a spus Radu Birlică. ..
Deci Birlic asa a zis, apoi Neaga :

"Eu nu m-am gândit că voi fi antrenor principal. După meciul cu Botoșani a fost o şedinţă, au mai fost sunați alţi doi antrenori care au refuzat. Atunci am decis că dacă tot suntem în cadrul clubului să scoatem noi echipa din situația asta."

http://www.tion.ro/adrian-neaga-pleaca- ... ra/2024015

Cine au fost aia doi antrenori?
Habar n-am , dar sunt oameni bine informati , numai un sinucigas al ...carierei a veni acum la Poli . Cine sa antreneze o gasca care prefera sa cada in liga 2 .... decat sa puna osul ?
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

Tot din acelasi articol cu declaratia lui Neaga:

"În noua sa aventură, Rică Neaga va lua deciziile tehnice împreună cu superiorul său, Aurel Şunda, dar se va consulta şi cu unul dintre foştii săi antrenori, Victor Piţurcă"

Brrrr :-ss
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Daca nu se certa olandezul cu domn premar si daca nu insista sa-si ia si ultimul euroi din aia parca vreo 8.ooo pe l;una pana la final de contract, cred ca stiu cine era pus pe banca acum... :) Dar asta-i viata, daca esti halos, mori de foame pana la urma.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by Pffv »

Asa ca o delicatesa de 24.04 .....
https://www.telekomsport.ro/scandal-uri ... i-18080116

"Alexandru Ciucur, Gabriel Vaşvari şi Alexandru Ţigănaşu şi-au depus memorii la Comisiile Federaţiei şi vor să fie declaraţi liber de contract. Jucătorii sunt neplătiţi de aproape cinci luni şi nu mai suportă tensiunea din vestiar.

"La Timişoara e o situaţie incredibilă, promisiuni peste promisiuni şi nimic. Îşi bat joc de ei! Sunt jucători care nu au mai văzut una de-un leu de luni de zile. Au familii, copii de crescut, chirii de plătit. Chiar nu e deloc OK ce se întâmplă în fotbalul ăsta de la noi", spun oameni din club pentru Gazeta Sporturilor.

Adrian Neaga a declarat pe marginea problemelor financiare: "ANAF-ul e pe capul nostru, ne-au blocat ultima tranşă din banii veniţi din drepturile TV". În timp ce Radu Birlică a precizat: "Avem probleme financiare şi le cunoaşte toată lumea".

"Există întârzieri de aproape 5 luni de zile! E umilitor şi e imposibil să trăieşti în asemenea condiţii. Toată lumea vrea performanţe, dar nimeni nu face nimic. Cei trei jucători şi-au depus memoriu şi vor să scape cât mai repede de problemele pe care le au la Timişoara", mai spun surse din cadrul formaţiei viola pentru sursa citată."

Ei bine exista ceva mult mai umilitor decat conditiile "lor" de lucru , acest mai umilitor fiind exact ceea ce presteaza pe teren . Luat la limita , pe baza de evolutii , clasament , eficienta , spectaculozitate , daruire samd , jocul este mult mai "umilitor" decat problemele lor financiare . Cel mai dragut este Tiganasu , tocmai ce l-au pus pe picioare dupa accidentare si , hopa , si-a adus aminte de bani .... nu inainte ca era buba mare . :mrgreen: :evil:
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Sper sa nu fie adevarat.ORICUM SA NU CÂȘTIGI UN MECI DE 6 LUNI ESTE MAI MULT DECÂT UMILITOR PTR ORAȘ, SUPORTERI,CONDUCERE...
Noi aia câteva sute de ce mai venim la stadion ????SA VEDEM SPECTACOLUL VOSTRU DE CEA MAI JOASA SPEȚĂ. NESIMȚIȚILOR! !!!!!
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by banatean_violet »

In conditiile astea probabil ca jucatorii chiar isi doresc desfintarea echipei. daca aveau caracter atunci depuneau memoriu, refuzau sa intre in teren si faceau publice motivele, ar fi fost mai bine decat sa-si bata joc de fotbal. Acest non combat al jucatorilor nu scuza insa modul in care este gestionata situatia de conducere si asa zisul patronat.

"Lucrurile sunt clare pentru noi, ne salvăm de la retrogradare sau murim" ... nu nu e declaratia nimanui de la simandicoasa conducere de la Poli, e declaratia unui conducator de la Gaz Metan. Aia cum au reusit sa motiveze jucatorii?

De ce se discuta despre o noua blocare a conturilor de catre anaf? Nu s-a platit acea rata de 50000 euro?
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by englezul »

Daca ne desfiintam nu mai vede nimeni nici un sfant asta-i clar. Mercenari asa ca si cei care acum joaca ptr noi nu-mi aduc aminte sa fia avut de mult timp. Faptul ca de jumatate de campionat nu sunt in stare sa castige un singur meci,indiferent contra cui jucam, spune multe despre caracterul lor. X(
Nu exista alta sursa de venit alta in afara de drepturile tv ( luate de ANAF ) si sponsorizari. Ii clar ca nu putem trai doar din imprumuturi si sponsorizari. Daca scapam de B si luam licenta, anul urmator ne putem descurca cu banii din tv. Evident ca o parte dintre cei care nu pleaca liberi pot fi rugati sa-si gaseasca alte echipe mai bune si mai "serioase", nici o paguba.
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by marci75 »

Dacă aveau caracter salva echipa de la retrogradare și își depuneau memoriile,nu avea nimeni ce sa le reproseze.Așa ,i-și ascund neputință și lipsa de valoare în spatele unor memorii .Sa le fie rușine ca si-au batut joc de noi .
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2017-2018

Post by asu »

din pacate mai sunt 4 jucatori in aceasi situatie , e adevarat nu se poate nici asa fara salariu de 5 luni ....

problema e sa ne anunte si pe noi ,sa nu ne agitam degeaba
Locked