Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
marci75
Posts: 1059
Joined: Sat Oct 13, 2012 7:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by marci75 »

impossible wrote:Primaria Timisoara si CJ Timis pot da bani la ACS Poli. A fost adoptata OUG care permite autoritatilor locale sa investeasca in sport

Guvernul a adoptat joi ordonanța de urgență care le permite autorităților locale să investească în cluburi sportive, inclusiv private, și în fotbal. Actul normativ poate veni și în sprijinul ACS Poli, club lăsat de izbelișțte de doi ani de către Primăria Timișoara și CJ Timiș.
...
"Prin hotărâre a autorităților deliberative ale administrației publice locale se pot aloca sume din bugetul local, pentru finanţarea activităţii sportive a structurilor sportive care au calitatea de ordonator de credite aflate în subordinea sa, cu respectarea legislației naționale și comunitare din domeniul ajutorului de stat”, se arată în principalul articol al OUG. Pot fi finanțate și cluburile care nu aparțin autorităților locale: „Prin hotărâre a autorităților deliberative ale adminstrației publice locale se pot aloca sume din bugetul local cu respectarea legislației naționale și comunitare din domeniul ajutorului de stat şi pentru: a) finanțarea programelor sportive ale cluburilor sportive de drept public înființate pe raza unității administrative-teritoriale; b) finanțarea programelor sportive ale cluburilor sportive de drept privat înființate pe raza unității administrative-teritoriale, constituite ca persoane juridice fără scop patrimonial, deținătoare ale certificatului de identitate sportivă”. Ordonanța mai stabilește că investițiile în sport nu pot depăși 5% din bugetul autorității locale.

Citeste mai mult pe: Primaria Timisoara si CJ Timis pot da bani la ACS Poli | deBanat.ro - spune realitatea! http://debanat.ro/2017/05/primaria-timi ... z4hRXempun


Pai în prima faza ar putea veni rapid cu niște prime pentru meciul cu Pandurîi.
N-Ar fi rau ca la acest meci,mai ales ca acum o sa vina banii,sa se pregătească ceva stegulețe, stikere ,broșuri care sa se dea gratis la bilete,în care sa impulsioneze spectatorii sa susțină frenetic echipa la acest meci important.
User avatar
cristy2005ro
Posts: 1684
Joined: Wed Oct 03, 2012 4:02 pm
Location: Timişoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by cristy2005ro »

Ionuț Popa le dă o replică tăioasă analiștilor de la Digisport: ”Tot felul de specii umane apar la TV și își dau cu părerea”


Poli Timișoara a fost din nou ținta criticilor celor de la Digisport în studioul din timpul finalei Cupei Ligii de sâmbătă, pierdută de alb-violeți la scorul de 2-0 cu Dinamo. Ionuț Popa le-a dat replica celor din platou care au criticat faptul că alb-violeții au trimis în teren o echipă ce a avut și juniori în componență.



Concret, în platou se afla moderatorul Radu Naum, dar și invitații Ianis Zicu și Florin Bratu. Practic, singurii juniori neutilizați sezonul acesta la Poli în mod obișnuit au fost, dintre titulari, Haruț și Bîrnoi. Acest lucru nu a fost un impediment ca Poli Timișoara să fie din nou ”oaia neagră” pentru cei de la Digisport. Popa i-a pus însă la respect. ”Sunt tot felul de specii umane care își dau cu părerea la TV. Am înțeles că au fost unii pe acolo care făceau pe deștepții și îți dădeau cu părerea despre strategii. Tare aș vrea să-i văd pe ei antrenori, să ia măsurile care cred că sunt cele mai bune”, a spus Ionuț Popa.

”Săgeata” poate fi îndreptată către diverși oameni de fotbal care nu reușsesc să își găsească angajamente ca antrenori, dar care și-au găsit un loc „călduț” de analiști în emisiunile Digisport, pe salarii de mii de euro. Reamintim că Ianis Zicu a jucat la Timișoara, ultima dată pe un salariu de 9000 de euro lunar, plus prime, iar evoluția sa a fost una lamentabilă pe tot parcursul sezonului. De altfel, fotbalistul s-a judecat la sânge pentru banii ce îi avea de luat de la ultimele sale trei echipe: Petrolul Ploiești, Poli Timișoara și ASA Târgu Mureș. Primii s-au și desființat și nici celalte două nu se simt prea bine.

De asemenea, un alt angajat al Digisport este Daniel Stanciu. Ultimele sale două echipe: Poli Timișoara și ASA Târgu Mureș.

http://www.tmsport.ro/fotbal/ionut-popa ... u-parerea/
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

Bine ca nEAGA tace malc... Sa nu cumva sa-i supere pe mitici ca maine poaimaine ajunge inapoi acasa si ce se face saracutul daca nu-l mai baga in seama aia. Un idiot cu I mare ! Cum plm ne pricopsim numai cu oportunisti din astia, unul sa aiba in club sange in instalatie si sa raspunda la tv celor care ne umplu de kakat . Aia nici acum nu stiu sau nu le este clar ca noi nu am mai primit bani de 2 ani si traim de pe o zi pe alta. Sau sa faca concret si coerent diferenta intre cele doua cluburi din oras si multe altele. Si Stanciu cand era la noi si era in studiou tot moale ca si balega era in problema Timisoarei. Vai si amar...
Ailalti din club tac malc sau umplu netul de selfiuri si alte kkaturi...
timisoreanul
Posts: 282
Joined: Tue Oct 16, 2012 7:36 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by timisoreanul »

Eu sunt genul de suporter care am ramas alaturi de Poli indiferent de perioada traversata si probabil ca asa voi ramane toata viata, dar acum ma incearca o mare dezamagire. Am fost la Bucuresti, cum am promis, sa asist la finala Cupei Ligii. In afara de un stadion superb (ce bun ar fi unul si la Timisoara, ce diferenta este atunci când tribunele sunt aproape de teren) si de cea mai frumoasa galerie din tara (cea a lui Dinamo, nu credeam sa spun asa ceva, dar in acest moment CVUCS e in divizia b fata de galeria cateilor), am mai vazut o Poli care a jucat cu rezervele (si m-am intrebat din start daca a meritat sa fac atata drum pentru asta), care a fost invinsa clar, pregatindu-se pentru finala cu Pandurii.
Iar finala cu Pandurii a fost una sub orice critica. Toti au partea de vina, antrenori, jucatori si suporteri. In acest moment, avand in vedere programul si forma sportiva, dintre cele trei echipe, Chiajna, Pandurii si noi, cred ca avem ultima sansa. Ceea ce nu inseamna ca nu trebuie sa ne-o jucam, pentru ca suntem inca la mana noastra. Dar si daca batem ASA, imi vine greu sa cred ca învingem la Medias. Sper din tot sufletul sa ma contrazica baietii. Iar un baraj cu UTA nu e dinainte castigat.
Eu am acasa Dolce, dar am avut ocazia sa vad meciul cu Pandurii la Digi. Nu stiu cum suportati sa il urmariti pe Naum, atata rautate la adresa noastra nu am mai vazut. Parca mananca fiere marele jurnalist sportiv.
Cam asta e, e grea meseria de polist.
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by ultraviola »

Din pacate Naum a fost asa ciudos la adresa lui Poli de cand e la Digi, nu stiu care o fi problema lui, de parca i-ar fi furat ai nostri slanina din spais.
Nu ma mir ca Ionut Popa a rabufnit la necaz, noi astialalti suntem antrenati, stim cand e timpul sa schimbam canalul.
Singura bucurie e sa-i vezi mutra acra cand castiga Poli si il face sa inghita in sec. Sper sa-i facem acest necaz in ultimele doua etape.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
englezul
Posts: 4404
Joined: Tue Oct 02, 2012 6:47 am
Location: Timisoara
Contact:

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by englezul »

1-0 conduc Botsenii la Chiajna in deplasare, la pauza. Sa avem noi norocul ala ? :D
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by LILIaKu- »

In loc de 11 metri si rosy la dobrosavlevici e 2-1 pentru chiajna. Se arbitreaza oribil pebtru chiajna. Au avut botosani minim 3 11m clare nedate
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
User avatar
Pffv
Posts: 4073
Joined: Mon Oct 01, 2012 9:43 pm
Location: Timisoara

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Pffv »

LILIaKu- wrote:In loc de 11 metri si rosy la dobrosavlevici e 2-1 pentru chiajna. Se arbitreaza oribil pebtru chiajna. Au avut botosani minim 3 11m clare nedate
"Scoala" romaneasca de teatru ..... :( :-s !
User avatar
LILIaKu-
Posts: 1521
Joined: Mon Oct 01, 2012 8:59 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by LILIaKu- »

Sper sa retrogradam direct. Numai asa pot sa nu ma mai uit la cel mai scarbos si oribil campionat din univers. Suntem mai rau ca somalia
M-am vandut la USL pentru mici si bere gratis, platiti din bani publici.
asu
Posts: 733
Joined: Sat Nov 03, 2012 1:08 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by asu »

LILIaKu- wrote:Sper sa retrogradam direct. Numai asa pot sa nu ma mai uit la cel mai scarbos si oribil campionat din univers. Suntem mai rau ca somalia
dar ce sa intamplat ?
Locked