Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Totul despre ACS Poli Timisoara
Locked
AndreiVajnaII
Posts: 2862
Joined: Mon Oct 01, 2012 10:47 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by AndreiVajnaII »

Ce ar trebui facut acum, ar trebui sa-l ia de mana pe Sorescu impreuna cu impresarul, sa le puna pe masa tot ce se poate oferi si sa-l convinga sa ramana. Nu mi se pare imposibil - nu e vreun Messi (inca) -, dar e clar ca va fi greu pentru ca nu vad ce club (din tara cel putin) n-ar vrea un tanar de perspectiva pe gratis.

In schimb, conducerea, care pare-se ca iar n-a citit regulamentul cum trebuie, urla din nou ca va face scandal. Si dupa ce mi-a crescut un pic optimismul ca am putea primi cele 8 puncte, revin la ideea originala ca in club sunt niste imbecili care tocmai au mai aruncat 60 de mii de euro pe fereastra pentru o aventura la TAS.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by swedishbitter »

Poate acum cu ungerea lui Rotariu in fundctia de vice, contactul dintre administratie si tehnic va fi mai putin anevoios.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
User avatar
ultraviola
Posts: 1168
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:04 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by ultraviola »

englezul wrote:
banatean_violet wrote:Conducatori idioti la Poli, toti fara exceptie.

Ultimul punct (19) din document:

http://frf.ro/uploads/file/Pdf/CNSL/lis ... 020_09.pdf
Intrebarea care se pune este daca se fac acest miscari din prostie sau rea vointa/interes material personal? Nu de alta dar incepe sa devina obisnuinta pierderea moca (ptr club) a tinerilor jucatori.
Asta e si dilema mea - daca e vorba de incompetenta sau coruptie. Insa e evident ca ai nostri de la club sunt prea incompetenti chiar si pentru a face smecherii, pur si simplu ii joaca pe degete samsarii.
Cine a vazut Speranta, nu o mai uita. O cauta sub toate cerurile si printre toti oamenii. Si viseaza ca intr-o zi o va intalni din nou, nu stie unde, poate intre ai sai.

Octavio Paz
User avatar
impossible
Posts: 2931
Joined: Tue Oct 02, 2012 12:52 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by impossible »

Conform pressalert.ro "managerul sportiv Ioan Miculaș a explicat că noul contract a fost semnat în iarnă, dar a intrat în vigoare de abia în 1 iulie (după expirarea celui de junior al lui Deian Sorescu), drept urmare el a fost înregistrat în vară. ”De acest lucru se leagă acest impresar (n.r. Cătălin Sărămășan). Vom contesta. Dacă rămâne jucătorul liber de contract va ieși un scandal foarte mare”, ne-a spus Miculaș."

Articolele in cauza din Regulamentul privind Statutul și Transferul Jucătorilor de Fotbal

15.1 Cluburile au obligaţia să înregistreze la forul organizator, în condiţiile art. 15.5.1, contractele încheiate cu jucătorii anexele, actele adiţionale la acestea sau acordurile de transfer în termen de maxim 45 zile de la data încheierii.
15.2 În cazul în care, în termen de maxim 45 de zile de la data încheierii, cluburile nu înregistrează la forul competent, în condiţiile art. 15.5.1 şi, respectiv, art. 19.11, contractele încheiate cu jucătorii, anexele, actele adiţionale la acestea sau acordurile de transfer, aceste documente îşi pierd valabilitatea în ceea ce priveşte legitimarea sau transferul jucătorilor, dar produc efecte în privința obligațiilor financiare prevăzute de acestea, în favoarea jucătorului.

Asadar noi il pierdem pe Deian din cauza atitudinii conducatorilor nostri (fosti si actuali). Dupa cum spunea si englezul nostru, chiar e greu de crezut ca e vorba numai de prostie.

Pe de alta parte, revenind la subiectul celor 8 puncte (penalizare), eu unul nici nu cred ca noi am facut reclamatie la TAS. Noi nu avem bani sa traim de pe o zi pe alta, dar ne permitem sa aruncam 60 de mii de euroi? Spun aruncam pentru ca nu vad pe ce ne-am putea baza in demersul nostru. Am cautat pe internet si regula penalizarii era in vigoare la inceputul campionatului precedent. Eventual formularea "au obligația să obțină în play-out minimum 15 puncte" sa fie interpretata in sensul faptului ca in clasamentul playout-ului se tine seama si de punctele (injumatatite) din sezonul regulat.
______________________________________
Image
ASU - Poli 0-1 (Chemin S. 53')
lesley
Posts: 110
Joined: Fri Oct 26, 2012 6:55 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by lesley »

Este evident ca suntem mintiti atat cu reclamatia la tas cat si cu schimbarea numelui care nu s-a mai realizat.... X(
banatean_violet
Posts: 1153
Joined: Tue Oct 02, 2012 10:51 am

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by banatean_violet »

Ca nu s-a reusit revenirea in totalitate la numele de drept al echipei inteleg. Nu inteleg insa faptul ca nimeni din conducere/patronat nu a catadicsit sa dea o explicatie de ce nu s-a reusit. Continuand cu aceeasi atitudine dispretuitoare fata de cei carora le mai pasa de Poli nu trebuie sa se mire de ce nu vine lumea la meciuri. Mergand in continuare doar pe atitudinea de milogeala pentru ceva bani care sa ajunga de azi pe maine, continuand cu habarnismul in ale regulamentelor, in general cu miserupismul emanat de conducerea clubului, Poli nu are un viitor mai putin cetos decat este prezentul. In conditiile astea, de bine de rau jucatorii si antrenorii au inceput sa arate ceva, atat cat pot ei, insa cei din conducere trebuie sa priceapa ca in primul rand ei trebuie sa faca ceva pozitiv ca sa atraga timisorenii spre Poli. Cu suporterii de fotbal nu-i ca la partid unde toti stau ca si catelusii in fata sefului, dau din coada si executa orice comanda.
User avatar
swedishbitter
Posts: 821
Joined: Fri Mar 08, 2013 6:57 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by swedishbitter »

banatean_violet wrote:Ca nu s-a reusit revenirea in totalitate la numele de drept al echipei inteleg. Nu inteleg insa faptul ca nimeni din conducere/patronat nu a catadicsit sa dea o explicatie de ce nu s-a reusit. Continuand cu aceeasi atitudine dispretuitoare fata de cei carora le mai pasa de Poli nu trebuie sa se mire de ce nu vine lumea la meciuri. Mergand in continuare doar pe atitudinea de milogeala pentru ceva bani care sa ajunga de azi pe maine, continuand cu habarnismul in ale regulamentelor, in general cu miserupismul emanat de conducerea clubului, Poli nu are un viitor mai putin cetos decat este prezentul. In conditiile astea, de bine de rau jucatorii si antrenorii au inceput sa arate ceva, atat cat pot ei, insa cei din conducere trebuie sa priceapa ca in primul rand ei trebuie sa faca ceva pozitiv ca sa atraga timisorenii spre Poli. Cu suporterii de fotbal nu-i ca la partid unde toti stau ca si catelusii in fata sefului, dau din coada si executa orice comanda.
Nu ar reusi sa atraga mai mult decat alte 2,3 sute, decat printr-o strategie miraculoasa. Si nu-i banuiesc pe aia gen miculas de ingeniozitate prea mare decat eventual cum sa bage pe gat cat mai multa clisa sau pita cu untura. Sau langosi triplufripti in ulei . In orice caz, ceva cu multa grasime. Am mai zis-o, nu sunt un fan al fenomenului managerial actual dar niciunde in primele doua ligi, nu mai exista spectatori. Exista in schimb tele sau mai propriu-zis videospectatori. Ca ne place sau nu, asta e modul in care evolueaza lucrurile. Venitul din bilete s-a transformat in venit din drepturi tv.
I don't know where I'm going, but I'm on my way - Sagan
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by diegis37 »

Azi imi doresc un 3-0,ca nu am mai avut de mult asa un rezultat. :galerie:
diegis37
Posts: 2188
Joined: Mon Oct 01, 2012 11:01 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by diegis37 »

0-1 la pauza dupa un meci mediocru
User avatar
Amadeus
Posts: 1546
Joined: Sat Nov 03, 2012 4:20 pm

Re: Stiri despre ACS Poli Timisoara 2016-2017

Post by Amadeus »

Înfrângerea cu ASA Târgu Mureș, scor 0-1, i-ar putea fi fatală lui Ionuț Popa, care își va afla în curând soarta.

Șefii clubului îl vor băga în ședință și sunt șanse mari ca tehnicianul să se despartă de ACS Poli Timișoara.

Sursele GSP.RO susțin că pe lista bănățenilor se află Adrian Falub, Claudiu Niculescu și Mihai Teja. Fostul antrenor al lui Dinamo, Teja, ar fi favorit să-i ia locul lui Ionuț Popa.

ACS Poli Timișoara are -9 puncte în acest moment, iar șansele de salvare sunt aproape nule.
Amadeus
Locked